Logo sklepu 3kropki.pl
^ kategorie
> kategorie

Ilustracja GoLog Zestaw 5 Gier
Do schowka

GoLog Zestaw 5 Gier

Oceń: ocenaocenaocenaocenaocena
Zaloguj się aby ocenić
Produkt w promocji

3 990,00 zł

3 789,90 zł

Najniższa cena z 30 dni: 3 789,90 zł
↓ Koszt dostawy od: darmowa dostawa
produkt niedostępny

Cechy produktu

wersja produktu
box
wersja językowa
polska

Galeria

Opis produktu

Seria GoLogo – nowoczesne podejście do logopedii

GoLogo to nowa seria oprogramowania i pomocy terapeutycznych do prowadzenia zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, rewalidacyjnych i dydaktyczno-wyrównawczych. Seria wykorzystuje najnowsze doświadczenia i możliwości w zakresie interakcji dzieci z komputerem: 

    • Sterowanie przez dotyk na tabletach i tablicach multimedialnych;

    • Ćwiczenia logopedyczne wplecione w gry i zabawy multimedialne;

    • Komunikacja głosowa między dziećmi jako kluczowy element gier zespołowych;

    • Zostawiamy nauczycielowi lub logopedzie kontrolę nad tempem i przebiegiem ćwiczeń.

 

Głównym założeniem twórców GoLogo było nadanie zabawom, grom i ćwiczeniom rzeczywistego kontekstu komunikacyjnego i emocjonalnego, wyjście poza dwuosobowy schemat dziecko-logopeda oraz potraktowanie interakcji z komputerem jako jednego z elementów komunikacji prowadzonej między uczestnikami gier i zabaw. W serii GoLogo nie ograniczamy się do wyboru i uruchamiania ćwiczeń – możemy na żywo decydować o ich tempie i przebiegu, bawić się z dziećmi lub umożliwiać dzieciom wieloosobową zabawę logopedyczną. 

 

GoLogo – Mówię wyraźnie

Ćwiczenia wymowy zostały wplecione w gry wymuszające komunikację głosową między dziećmi. Mówimy wyraźnie by nasi partnerzy w grze dobrze usłyszeli i uniknęli przeszkód w labiryntach i zdobyli cenne nagrody.

 

Zestaw obejmuje następujące obszary artykulacji głosek:

Każdy obszar ćwiczony w izolacji, w sylabach (z podziałem na nagłosowe, śródgłosowe i wygłosowe), oraz w słowach i splotach słów.

Dla każdego obszaru przygotowano scenariusze o narastającej trudności, multimedialne ćwiczenia indywidualne oraz karty pracy i przede wszystkim gry i zabawy zespołowe z wykorzystaniem multimediów.

 

GoLogo – Słyszę fonemowo

Ćwiczenia słuchu fonemowego wplecione zostały w zabawy komunikacyjne. Właściwie interpretując usłyszane dźwięki będziemy mogli przejść przez gry i zabawy zdobywając nagrody. W zestawie przewidziano zarówno gry indywidualne (w których to komputer mówi, a uczeń słucha i interpretuje dźwięki) jak i zabawy zespołowe (w których jeden z uczniów mówi, a drugi musi rozróżnić fonemowo komendy, żeby dotrzeć do celu gry).

 

Zestaw obejmuje:

Ćwiczymy zarówno rozróżnianie głosek w izolacji jak i w różnych lokalizacjach w sylabach i słowach.

Dla każdego obszaru przygotowano scenariusze o narastającej trudności, multimedialne ćwiczenia indywidualne oraz karty pracy i przede wszystkim gry i zabawy zespołowe z wykorzystaniem multimediów.

 

GoLogo – Czuję rytm

Ćwiczenia obejmują zarówno słuchowe rozróżnianie prostych wzorców rytmicznych jak i artykułowanie rytmów głosem lub stukaniem. Jedno i drugie zostało wplecione w gry, w których właściwe odczytanie lub artykułowanie rytmu decyduje o sukcesie. Nie brakuje też zabawnych ćwiczeń rytmicznych dla całej grupy dzieci.

W zestawie ćwiczymy rytmy od najprostszych do skomplikowanych:

 Dla ćwiczeń przygotowano scenariusze o narastającej trudności, multimedialne ćwiczenia indywidualne oraz karty pracy i przede wszystkim gry i zabawy zespołowe z wykorzystaniem multimediów.

 

GoLogo – Mówię płynnie

Zestaw obejmuje ćwiczenia kontroli oddechu w zakresie jego siły, wysokości, brzmienia oraz ich zmian w czasiee oraz ćwiczenia rytmicznego artykułowania głosek, sylab, wyrazów, zdań i tekstów.

Jedno i drugie zostało wplecione w zabawy multimedialne, w tym w zespołowe gry, w których przy pomocy kontrolowanej artykulacji (np. w zakresie głośności, wysokości lub ich zmienności) przekazujemy komendy sterujące postaciami bohaterów.

Scenariusze o narastającej trudności pozwalają na efektywne wykorzystanie multimedialnych ćwiczeń indywidualnych,  karty pracy i przede wszystkim gier i zabaw zespołowych do prowadzenia zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, rewalidacyjnych i dydaktyczno-wyrównawczych.

 

GoLogo – Opowiadam i rozmawiam

Przy pomocy multimediów oraz losowanych kartoników podzielonych na szereg kategorii tworzymy bazę do zabawy w opowiadanie. Zabawa może być prowadzona indywidualnie w parach lub w większej grupie. Stosujemy dwie podstawowe konwencje zabawy:

Każda z konwencji wspomagana jest przez dynamiczne sposoby wskazywania kolejnych osób (np. rzucanie woreczków w kręgu uczniów), co wzmaga utrzymania skupienia uwagi, ale też daje dodatkową zabawę.  

Poza samym rozwijaniem umiejętności opowiadania i komunikowania się, zabawy bardzo rozwijają słownictwo dzieci. Dołączone scenariusze zajęć zostawiają znaczne pole do modyfikacji, a losowość ich przebiegu pozwala na praktycznie niekończące się korzystanie z zasobów programu.

Opinie o produkcie

+ dodaj swoją opinię

Polecane

Używamy ciasteczek, dzięki którym strona działa poprawnie. zaakceptuj