Logo sklepu 3kropki.pl
^ kategorie
> kategorie

Ilustracja Osaczeni
Do schowka

Osaczeni

Oceń: ocenaocenaocenaocenaocena
Zaloguj się aby ocenić
Produkt w promocjiProdukt jest nowością

179,95 zł

137,00 zł

Najniższa cena z 30 dni: 137,00 zł
↓ Koszt dostawy od: 11,99 zł
produkt niedostępny

Cechy produktu

wydawca
Rebel Games
liczba graczy
3-6 osób
czas gry
ok. 45 minut
wydanie
polskie
instrukcja
polska
kategoria wiekowa
14+
zawartość pudełka
6 kości potworów
właz potworów
6 kafelków obszarów
kafelek chłodni
25 żetonów potworów
24 żetony postaci
6 kart ekranów
6 kart map
żeton odznaki ochrony
żeton ofiary
6 znaczników ruchu
23 karty przedmiotów
21 kart epilogów
instrukcja

Opis produktu

 

Sojusze, dylematy i zdrada

Lato 2023, południe Stanów Zjednoczonych. Nikt nie wie, jak to wszystko się zaczęło, ale wydarzenia potoczyły się bardzo szybko: szczątki pożartych ofiar znajdowane na pustych polach, histeryczne posty publikowane w mediach społecznościowych, pojawienie się pierwszych potworów, nieskuteczne działania wojska, wyczerpanie zapasów, schrony, wszechobecne wycie, które doprowadza wszystkich do szaleństwa… 

 

Osaczeni to semi-kooperacyjna gra przygodowa, która zaprasza uczestników do mrocznego świata zdominowanego przez potwory, o jakich nikt dotąd nie słyszał. Podczas rozgrywki wcielisz się w jednego z ocalałych, którzy próbują schronić się w centrum handlowym. Oprócz Twojej rodziny jest tam też kilka innych, a każda zrobi wszystko, by przetrwać. Czas odrzucić wszelkie sentymenty – kłamstwo, zdrada i rabunek mogą okazać się jedyną szansą, by Twoi najbliżsi mogli wyjść żywi z tego koszmaru.

 

Na czym to polega?

 

Dlaczego pokochasz tę grę?

 

Opinie o produkcie

+ dodaj swoją opinię

Świat się kończy...

Znany świat opanowały potwory, które atakują ludzi. Parę rodzin ukryło się w centrum handlowym i próbuje przeżyć. Bezpiecznych miejsc jest coraz mniej, potwory atakują coraz liczniej, giną kolejni... Każdy chce zapewnić swojej rodzinie przetrwanie, ale nie zawsze udaje się ochronić wszystkich. Czasem trzeba kogoś po prostu poświęcić...

Tak prezentują się realia gry "Osaczeni"!

Jest to gra semi kooperacyjna, czyli taka, gdzie zwycięstwo jest indywidualne, ale na drodze do jego osiągnięcia warto czasem współpracować z innymi. Gracze mają do dyspozycji czteroosobową rodzinę, w której każdy członek ma przypisaną swoją rolę.

Tury przebiegają według ściśle określonego schematu. Opanowanie zasad zajęło nam trochę czasu i przez pierwsze rozgrywki musieliśmy się wspierać instrukcją, która na szczęście jest całkiem przystępnie napisana.

Przede wszystkim podobało mi się, że jest klimatyczna i emocjonująca, bywały sytuacje, gdy naprawdę musieliśmy nagłowić się co tu zrobić, a niektóre decyzje podejmowaliśmy z bólem... Bardzo spodobał mi się typ tej gry, częściowo kooperacyjna, ale jednak nóż w plecy się zdarzał 😅 bywało sporo negatywnej interakcji, co z odpowiednią ekipą może przynieść naprawdę ciekawe rozgrywki.

Za zaletę w tym przypadku uważam dość dużą losowość, nadawała wiarygodności - w końcu gdy walczysz o przetrwanie w świecie atakowanym przez potwory to wszystko może się zdarzyć. Choć decyzje podejmowane przez gracza pozwalały pchnąć go w kierunku zwycięstwa, to jednak nic nie było tu pewne i to było naprawdę fajne 😁

Ogólnie grę oceniam pozytywnie, na pewno jeszcze nie raz zagości na naszym stole jak zbierze się większa ekipa - myślę, że 5-6 graczy było dla nas najlepszą liczbą do tej gry. Jest klimatycznie, nieco mrocznie, emocjonująco (czasami aż za 😂). W takich realiach gry ciężko uznać ją za przyjemną, ale naprawdę zapewniała nam fajny czas.

brave.games

poniedziałek, 4 marca 2024 19:43

Używamy ciasteczek, dzięki którym strona działa poprawnie. zaakceptuj