Logo sklepu 3kropki.pl
^ kategorie
> kategorie
Ilustracja wpisu

Jak grać w gre palnszową Everdell

wtorek, 26 marca 2024 godz. 11:55:49

Cel gry:
Gracze wcielają się w role prowadzących małe plemię stworzone z uroczego połączenia zwierząt, stworzeń fantastycznych i stworzeń z natury. Celem gry jest budowa i rozwój własnej osady w magicznym lesie Everdell.

Przygotowanie do gry:
1. Rozłóż planszę przed wszystkimi graczami, tak aby była dostępna dla każdego.
2. Przygotuj zestaw kart budynków, postaci, miejsc oraz kart wydarzeń i sezonów. Umieść je na planszy zgodnie z instrukcją.
3. Rozdaj każdemu graczowi dwanaście kart "Startowych" i postaw na środku stołu "Drukarskie Kamienie" (surowiec do korzystania z kart).
4. Ustaw planszę "Rynku" obok planszy głównej, tak aby była widoczna dla wszystkich graczy.
5. Umieść wszystkie żetony "Podróży", "Kamienia" i "Drewna" na odpowiednich polach planszy.

Rozgrywka:
1. Rozgrywka toczy się w rundach, z których każda składa się z kilku faz.
2. Na początku każdej rundy gracz dobiera kartę z talii budynków lub postaci (w zależności od rundy) i wykonuje akcje według własnej strategii.
3. Gracze mogą budować swoją osadę, rekrutować postacie, korzystać z miejsc, a także wykorzystywać karty wydarzeń i sezonów.
4. Celem graczy jest maksymalizacja punktów zdobywanych poprzez budowanie budynków i rekrutację postaci, a także poprzez spełnianie zadań określonych na kartach.
5. Gra kończy się po zakończeniu ustalonej liczby rund lub po wyczerpaniu stosu kart

Zakończenie gry:
1. Po zakończeniu ustalonej liczby rund lub wyczerpaniu stosu kart, gracze przeliczają punkty według instrukcji na kartach i ogłaszają zwycięzcę.
2. Zwycięzcą zostaje gracz, który zdobył najwięcej punktów.

Podsumowanie:
Gra Everdell to magiczna podróż przez urocze lasy, pełna przygód i niespodzianek. Wciel się w rolę prowadzącego plemię i rozbuduj własną osadę w sercu magicznego świata Everdell. Czy potrafisz stworzyć najbardziej imponującą osadę i zwyciężyć w tej niesamowitej przygodzie? Odkryj to grając w Everdell!

Z powrotem

Używamy ciasteczek, dzięki którym strona działa poprawnie. zaakceptuj