Logo sklepu 3kropki.pl
^ kategorie
> kategorie
Ilustracja wpisu

Wyprawka dla dziecka idącego pierwszy raz do szkoły

czwartek, 20 lipca 2023 godz. 11:33:42

Przygotowanie wyprawki dla dziecka idącego pierwszy raz do szkoły to ważne zadanie, które pomoże mu łatwiej i bardziej komfortowo przystąpić do nowej przygody. W dzisiejszym wpisie na blogu 3kropki.pl przedstawiamy pełną listę niezbędnych przedmiotów, które powinny znaleźć się w wyprawce dla naszego malucha.

 

 • Plecak szkolny: Wybierzmy odpowiedni plecak, który będzie odpowiedni do wieku i wielkości naszego dziecka. Powinien być wygodny, wytrzymały i mieć odpowiednią pojemność na wszystkie niezbędne przedmioty.
 • Piórnik: Piórnik powinien zawierać podstawowe artykuły szkolne, takie jak ołówki, długopisy, gumki, kredki, linijki i temperówki. Możemy zdecydować się na gotowy piórnik z kompletem przyborów lub samodzielnie go uzupełnić.
 • Zeszyty i notesy: Przygotujmy kilka zeszytów w różnych rozmiarach i linijkach, które będą służyć do różnych przedmiotów i zadań.
 • Artykuły plastyczne: Dodajmy do wyprawki potrzebne artykuły do prac plastycznych, takie jak farby, pędzle, kolorowe kartki, kleje i nożyczki. Dzięki nim nasze dziecko będzie mogło rozwijać swoją kreatywność i umiejętności manualne.
 • Strój gimnastyczny: Jeśli w szkole naszego dziecka odbywają się zajęcia sportowe, warto przygotować strój gimnastyczny, który będzie wygodny podczas aktywności fizycznych.
 • Lunchbox i bidon: Zapewnijmy naszemu dziecku zdrowe posiłki w szkole, przygotowując lunchbox z pysznymi przekąskami oraz bidon z wodą, aby utrzymać odpowiednie nawodnienie.
 • Torba na strój zmiennej pogody: Nie zapomnijmy o przygotowaniu ciepłego swetra, czapki, szalika i parasolki, aby nasze dziecko było przygotowane na zmienne warunki atmosferyczne.
 • Wygodne obuwie: Zapewnijmy naszemu dziecku wygodne buty, które będą odpowiednie do codziennego noszenia i umożliwią swobodę ruchu.
 • Identifikatory: Przygotujmy identyfikatory z imieniem i nazwiskiem naszego dziecka, które pomogą w przypadku zgubienia lub pomieszczenia jego przedmiotów.
 • Zapasowe ubrania: Warto umieścić w wyprawce kilka zapasowych skarpetek, majtek i koszulek, aby nasze dziecko miało zawsze czyste i suche ubrania w razie ewentualnych wypadków.
 • Akcesoria do pielęgnacji: Dodajmy do wyprawki małą torbę z akcesoriami do pielęgnacji, takimi jak chusteczki nawilżane, maść na oparzenia czy mała apteczka.
 • Lista ważnych numerów: Przygotujmy dla dziecka listę ważnych numerów telefonów, takich jak numer do rodziców, opiekunów czy służb medycznych, aby w razie potrzeby mogło skorzystać z pomocy.

 

Podsumowując, wyprawka dla dziecka idącego pierwszy raz do szkoły powinna być dobrze przemyślana, dostosowana do potrzeb i preferencji dziecka oraz spełniać wymogi szkoły. Warto wcześniej skonsultować się z listą artykułów dostarczoną przez szkołę, aby upewnić się, że wszystkie potrzebne przedmioty są uwzględnione. Zapewnienie wyprawki to nie tylko sprawienie przyjemności dziecku, ale również zapewnienie mu komfortu i gotowości do nauki i nowych przygód w szkolnym środowisku.

Z powrotem

Używamy ciasteczek, dzięki którym strona działa poprawnie. zamknij